Choć obecni studenci pokazują, że uczęszczanie do szkoły wyższej da się połączyć z pracą, to nadal przeciętne zarobki osób uczących się nie pozwalają na pławienie się w luksusie. Właśnie dlatego powszechnym wśród żaków działaniem jest wnioskowanie o wszelkie stypendia, zniżki, czy ulgi, które mogą ułatwić studentom utrzymanie się na studiach. Sposobem na zdobycie gotówki jest również oczywiście praca, jako uzupełnienie miesięcznego budżetu. Tym bardziej, że studenci są coraz lepiej postrzegani również przez pracodawców, którzy widzą w nich cenny kapitał. Gdzie szukać pracy?
Studia połączone z pracą zarobkową
Studenci to atrakcyjni pracownicy dla firm głównie ze względu na niskie koszty związane z ich zatrudnieniem. Składki na ubezpieczenia są bowiem często opłacane „z urzędu”. Dla usprawnienia procesu rekrutacji oraz skojarzenia ze sobą studentów i pracodawców powstało Akademickie Biuro Karier, dzięki któremu obie strony szybciej znajdują satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie. Osoby odpowiedzialne za działanie biura mają za zadanie sprawić, że aktualni studenci z łatwością wejdą na rynek pracy i znajdą satysfakcjonujące dla siebie zatrudnienie. Z pomocy biura może skorzystać nie tylko aktualny student, lecz także absolwent. Gdzie szukać przedstawicieli Akademickiego Biura Karier? Odpowiedź brzmi – wszędzie. Organizacja jest obecna na ponad 400 uczelniach w Polsce, dlatego studenci zainteresowani podjęciem zatrudnienia mogą łatwo skorzystać z oferowanej przez biuro pomocy.
Zobacz też : Zapisać się na studia dla naklejki i legitymacji studenckiej. Ile się da zaoszczędzić będąc studentem.
Dodatkowa gotówka zawsze się przydaje
Dzięki Akademickim Biurom Karier potencjalny pracodawca może po raz pierwszy poznać osobę, która aplikuje na stanowisko w jego firmie. Student zgłaszający się do biura może liczyć na to, że nie będzie musiał sam poszukiwać wyprofilowanych ofert, lecz te trafią do niego „same”. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie ABK kierują do studentów tylko te oferty, które odpowiadają kierunkowi ich studiów, czy zadeklarowanym umiejętnościom. Nie da się ukryć, że taki sposób poszukiwania pracy jest po prostu bardzo efektywny. Co więcej żak zgłaszający się do biura może mieć pewność, że jego potencjalny pracodawca doskonale wie, jaką osobę chce poznać. Nie trzeba więc obawiać się o brak jakiegokolwiek doświadczenia, czy zdolności, ponieważ osoba zatrudniająca doskonale zdaje sobie sprawę, że pracownik z ABK nie będzie posiadał tak wiele umiejętności, jak osoba z tradycyjnego rynku pracy. Czy warto korzystać z takiej pomocy podczas poszukiwania pracy na studiach? Zdecydowanie tak!